Asistenční pes Sunny

Sunny je Zlatý retriever – celým jménem Mystic Star Robin Gold Heart, narodil se 16. 2. 2017 a již ve svých 10 týdnech se stal Snídaňovým štěnětem TV Nova.

Sunny byl vybrán z chovatelské stanice až na Slovensku a pokud úspěšně projde celým procesem výchovy a zdravotním testováním, bude zařazen do výcviku, aby se z něj jednou stal asistenční pes, který bude pomáhat někomu, kdo ho opravdu potřebuje a komu zlepší kvalitu nelehkého života. Před tím ale Sunny musí projít náročným výcvikem, který bude trvat minimálně 6 – 9 měsíců. Doba výcviku se odvíjí zejm. od toho, jak složité úkony musí pes zvládat pro potřeby konkrétního klienta. Sunny od štěňátka velmi miluje děti, proto s největší pravděpodobností bude vybrán pro jednoho z dětských žadatelů o asistenčního psa.

Výběr štěněte z kvalitního chovu je pouze první předpoklad pro to, aby z roztomilé chlupaté kuličky jednou vyrostl kvalitní pes, který může být zařazen do služby k člověku s postižením. Neméně důležitá je i odborná výchova psa, protože to, co pes do věku 1 roku svého života, kdy přechází z výchovy do výcviku, pozná a naučí se, už mu nikdy nikdo nevezme, ale ani nedá.

Kvalitní a zkušený trenér pro výcvik psa je samozřejmostí, jinak by celá práce v průběhu výchovy psa mohla být zničena. Ale stejně tak důležitá je i kvalitní výživa štěněte a psa ve výcviku. Proto je Sunny rád za krmivo Canine Caviar, které mu nejen velice chutná, ale i svědčí. Má krásnou srst a pevná malá hovínka – a právě to, co se ze psa „vychází“ je ukazatelem kvality toho, co do psa „přichází“.

Sunny každý týden chodí pomáhat moderátorům do živého vysílání Snídaně s Novou. A nejen to! Jeho pokroky můžete vídat i v reportážích, které jsou o něm pravidelně natáčeny.

Asistenční pes Sunny

© Canine Caviar 2019 by DATA-NORMS s.r.o.